İnstagram Üzerinden Ek Gelir Elde Etmek

İnstagram Üzerinden Ek Gelir Elde Etmek

Popülerliği her geçen gün artan ve Dünya üzerinde her insanın kullandığı sosyal medya mecralarından biri olana İnstagram üzerinden para kazanabilir, gelirinize ek gelir katabilirsiniz. İnstagram üzerinden gelir elde etmenin birçok yolu olup bunlardan biri ise sayfanızdan ürün tanıtımı yaparak satış yapabilirsiniz. Ürün tanıtımı yaparken ürün hakkında kısa bilgiler açıklayıcı videolar ile birlikte satışa sunabilirsiniz. Ürünler üzerinden etiket kullanarak markalarınız ve ürünleriniz için tanıtım videoları çekmek, hesabınız üzerinden hediye çekilişler düzenleyerek sayfanızın popülerliğini arttırabilirsiniz. Sayfanızdan düzenlemiş olduğunuz çekilişler ile birlikte hem gerçek takipçi kazanıp hemde sayfanızın popülerliği kazanmış olursunuz. Bu şekilde düzenlemiş olduğunuz etkinlikler ile birlikte satışlarınıza satış katabilirsiniz. Sayfanızın etkileşimlerini arttırmak için sayfanızda düzenlemiş olduğunuz etkinliklerden nazaran sayfanızda canlı yayınlar ve videolar yayınlayarak sayfanıza daha çok etkileşim olacaktır.

Günümüzün bir çok fenomenlerinde yapmış olduğu bu çekilişlerden büyük gelirler elde ettiklerini görüyorsunuzdur. Gelen gelir ile bir sonraki sefer yapacağınız çekilişlerin kalitesi daha çok artarak takipçinize takipçi katıp gelirinize gelir katmış olursunuz.

Sponsor olduğunuz güçlü markalar üzerinden ortak çalışmalar yaparak sayfanızı daha çok ön planda tutabilirsiniz. Ürün satışınızda sayfanızda paylaşmış olduğunuz içeriklere yapılan yorumlara cevap vererek mesajları yanıtlamanız oldukça önemlidir.

Bunların dışında satış ortaklığı oluşturarak yada şirketlerden reklam alarak para kazanabilirsiniz. Satış ortaklığı yaparak instagram dan nasıl para kazanılır ? Affiliate marketing adı verilen satış ortaklığında, firmaların ürünlerinin tanıtımını ve satışını kendi hesabınızda yaparak belirli bir  komisyon kazanabilirsiniz.  Bir farklı yol ise; çok büyük takipçileri olan kişilere belir tutarda ödeme yaparak, sizin hesabınızın ve ürünlerinizin tanıtımını yapmalarını sağlıyorsunuz. Böylelikle çok fazla sayıda takipçiye ulaşmış olursunuz. Bu yolla instagram dan nasıl para kazanılır ? Geniş ve büyük takipçileri olan sayfalarda kendi ürünlerinizin çekilişinin yapılması için işbirliği yapabilirsiniz. Çekiliş sırasında çok fazla takipçisi olan sayfa sizi etiketlediğinde, o sayfadan birçok takipçi kazanmış olacaksınız. Böylece reklam vermek isteyen işletmeler takipçileriniz çok olduğu için sizin sayfanızda reklam vermek isteyeceklerdir. Ne kadar çok beğeni olursa profilinizin tanınırlığı da artmış olacak. Sayfanızın içeriğine uygun olacak şekilde işletmelerden sponsorluk alarak da gelir elde edebilirsiniz.